Zajímavosti

V této rubrice budeme přinášet články (možná i více článků) ze světa fotbalu. Jedna sekce bude věnována historii našeho klubu, bývalým hráčům a legendám. Ve druhé Vám budeme servírovat zajímavosti ze současného fotbalu jak u nás tak v zahraničí..

.

                                         

OSMIFINÁLE

(A1) Uruguay - (B2) Portugalsko

(C1) Francie - (D2) Argentina

(E1) - (F2)

(G1) - (H2)

(B1) Španělsko - (A2) Rusko

(D1) Chorvatsko - (C2) Dánsko

(F1) - (E2)

(H1) - (G2)

---------------------------------------------

Skupina A

Rusko - Saudská Arábie 5:0                  1. URUGUAY  3 - 3 0 0 5:0 9b.

Egypt - Uruguay 0:1                              2. RUSKO 3 - 2 0 1 2:3 6b.

Rusko - Egypt 3:1                                 3. S:ARÁBIE - 3 1 0 2 2:7 3b.

Uruguay - Saudská Arábie 1:0                4. EGYPT 3 - 0 0 3 2:6 0b.

Uruguay - Rusko 3:0

Saudská Arábie - Egypt 2:1

Ve skupině A je o obou postupujících rozhodnuto. Rusko i Uruguay vyhráli oba úvodní zápasy a v závěrečném vzájemném duelu se utkají jen o první místo. Domácím díky mnohem lepšímu skóre stačí k prvenství remíza, Uruguay potřebuje vyhrát.

---------------------------------------------

Skupina B

Maroko - Írán 0:1                                  1. ŠPANĚLSKO 3 - 1 2 1 6:5 5b.

Portugalsko - Španělsko 3:3                 2. PORTUGALSKO 3 - 1 2 0 5:4 5b.

Portugalsko - Maroko 1:0                      3. ÍRÁN 3 - 1 1 1 2:2 4b.

Írán - Španělsko 0:1                             4. MAROKO 3 - 0 1 2 2:4 1b.

Írán - Portugalsko

Španělkso - Maroko

"Béčko" už je mnohem zamotanější, v hlavní roli jsou favorité ze Španělska a Portugalska, ale také trochu překvapivě i Írán. Oběma evropským velmocím stačí k jistotě postupu v závěrečných zápasech remizovat (Španělsko hraje s Marokem, Portugalsko s Íránem). Íránce pošle dál jedině výhra nad Portugalci nebo případná prohra Španělska (následně by rozhodovalo skóre).

Co potřebují :

Španělsko: K jistotě neprohrát s Marokem. V případě porážky musí Írán buď nebodovat, nebo porazit Portugalce vyšším rozdílem, než by Španělsko podlehlo Maroku.

Portugalsko: K jistotě neprohrát s Íránem, nebo podlehnout nižším rozdílem než Španělsko s Marokem.

 Írán: K jistotě vyhrát nad Portugalskem. Remíza by ho poslala dál, pokud by Španělsko prohrálo aspoň o dva góly. V případě španělské prohry o jedinou branku by Írán musel dohnat nynější nižší počet vstřelených gólů.

V této skupině může rozhodovat i pořadí ve fair play či los.

------------------------------------------

Skupina C

Francie - Austrálie 2:1                        1. FRANCIE 3 - 2 1 0 3:1 7b.

Dánsko - Peru 1:0                              2. DÁNSKO 3 - 1 2 0 2:1 5b.

Dánsko - Austrálie 1:1                        3. PERU 3 0 1 0 2 2:2 3b.AUSTRÁLIE 2 - 0 1 1 1b.

Francie - Peru 1:0                              4. AUSTRÁLIE 3 - 0 1 2 2:5 1b.

Dánsko - Francie 0:0

Austrálie - Peru

Po dvou zápasech zajistila postup favorizovaná Francie. O druhé postupové místo si to v závěrečném kole rozdají na dálku Dánsko a Austrálie. V mnohem lepší pozici je Dánsko, které k jistotě stačí bodovat s Francií či případná porážka Austrálie s už jistě nepostupujícími fotbalisty Peru.

Co potřebují :

Dánsko: stačí mu jakákoli výhra či remíza s Francií, nebo jakákoli remíza či porážka Austrálie s Peru.

Austrálie :… musí zvítězit nad Peru a zároveň Dánsko musí prohrát s Francií. Ani tohle však nemusí stačit: pokud budou mít oba týmy stejný počet bodů a stejné skóre (například v případě, že Dánsko prohraje 1:2 s Francií a zároveň Austrálie zvítězí 1:0 nad Peru), o konečném pořadí na druhém a třetím místě rozhodne pomocné kritérium fair play či los.

------------------------------------------

Skupina D

Argentina - Island 1:1                        1. CHORVATSKO 3 -3 0 0 7:1 9b.

Chorvatsko - Nigérie 2:0                    2. ARGENINA 3 - 2 1 1 3:5 4b..

Argentina - Chorvatsko 0:3                3. NIGÉRIE 3 - 1 1 1 3:4 3b

Island - Nigérie 0:2                             4. ISLAND 3 - 0 1 2 2:5 1b.

Nigérie - Argentina 1:2

Island - Chorvatsko 1:2

Ve skupině D je jedna z nejzamotanějších. Jistý postup už má Chorvatsko, které velmi pravděpodobně skončí i na prvním místě. Ostatní tři týmy jsou stále ve hře. Argentině velmi pomohla výhra Nigérie nad Islandem, která jihoamerického favorita dostala do pozice, že ho případná výhra v závěrečném zápase s Nigérií velmi přiblíží postupu.

Co potřebuí :

Nigérie: K jistotě výhru nad Argentinou. V případě remízy nesmí Island vyhrát nad Chorvatskem, a když ano, tak nesmí mít lepší skóre, případně vyšší počet nastřílených gólů.

Island: K jistotě výhru nad Chorvatskem a zároveň výhru Argentiny, ale ta nesmí mít lepší skóre. Při remíze Argentiny s Nigérií potřebuje Island vyhrát aspoň o 3 góly nebo o 2 góly a mít víc nastřílených branek.

Argentina: K jistotě výhru nad Nigérií a zároveň výhru či remízu Chorvatska. Pokud však vyhraje Island, nesmí mít lepší skóre než Argentina nebo víc nastřílených branek. Argentina je zatím na tom o gól hůře.

V této skupině může rozhodovat i pořadí ve fair play či los.

---------------------------------------

Skupina E

Kostarika - Srbsko 0:1                    1. BRAZÍLIE 2 - 1 1 0 3:1 4b.

Brazílie - Švýcarsko 1:1                  2. ŠVÝCARSKO 2 - 1 1 0 3:2 4b.

Srbsko - Švýcarsko 1:2                   3. SRBSKO 2 - 1 0 1 1:2 3b.

Brazílie - Kostarika 2:0                   4. KOSTARIKA 2 - 0 0 2 0:3 0b.

Srbsko - Brazílie

Švýcarsko - Kostarika

Už už to vypadalo, že se Brazílie ve skupině E ocitne v nezáviděníhodné pozici. Po remíze se Švýcarskem ale nakonec v nastaveném čase zachránila výhru nad Kostarikou a v závěrečném duelu se Srbskem jí k jistotě postupu stačí remíza. Kanárci ale určitě cílí na vítězství ve skupině, ke kterému potřebují vyhrát a mít případně lepší skóre než Švýcarsko.

Co potřebují :

Brazílie: K jistotě výhru či remízu se Srbskem. Může i prohrát, ale stejným nebo vyšším rozdílem by muselo prohrát i Švýcarsko s Kostarikou.

Švýcarsko: K jistotě výhru či remízu s Kostarikou. Může i prohrát, ale pak by muselo prohrát i Srbsko, nebo při remíze Srbska prohrát jen o gól a mít vyšší počet nastřílených gólů. Pokud prohraje Brazílie, musí prohrát o výrazně vyšší počet gólů než Švýcarsko.

Srbsko: K jistotě výhru nad Brazílií. V případě remízy musí doufat, že Švýcarsko prohraje o více než 2 góly s Kostarikou nebo bude mít při těsné porážce menší počet nastřílených gólů.

V této skupině může rozhodovat i pořadí ve fair play či los.

---------------------------------------

Skupina F

Mexiko - Německo 1:0                  1. MEXIKO 2 - 2 0 0 3:1 6b.

Švédsko - Jižní Korea 1:0              2. NĚMECKO 2 - 1 0 1 2:2 3b.

Jižní Korea - Mexiko 1:2                3. ŠVÉDSKO 2 - 1 0 1 2:2 3b.

Švédsko - Německo 1:2                 4. JIŽNÍ KOREA 2 - 0 0 2 1:3 0b.

Mexiko - Švédkso

Jižní Korea - Německo

Skupina F je velmi zamotaná. Jistý postup ještě nemá nikdo, zároveň jsou ve hře stále všechny čtyři týmy. V nejlepší pozici je Mexiko, kterému k jistotě stačí bodovat se Švédskem. Díky gólu v nastaveném čase proti Švédsku se do slušné pozice dostali i Němci, kterým by měla stačit výhra nad Jižní Koreou. Pokud ale Švédsko porazí Mexiko, srovnají se tři týmy na stejném počtu bodů a o postupu bude rozhodovat skóre. Jižní Korea potřebuje porazit Německo, výhru Mexika nad Švédskem a zároveň mít nejlepší skóre ze třech týmů srovnaných na třech bodech.

Co potřebují :

Mexiko: K jistotě remízu nebo výhru se Švédskem. Pokud prohraje, potřebuje, aby Němci neporazili Jižní Koreu. Pokud ano, záležet bude na rozdílu ve skóre, případně počtu nastřílených branek.

Švédsko: K jistotě potřebuje porazit Mexiko o dvě a více branek. Pokud vyhraje o gól, musí doufat, že Německo neporazí Koreu. Pokud remizuje, musí doufat, že Německo prohraje případně remizuje s nižším počtem nastřílených branek.

Německo: K jistotě potřebuje vyhrát s Koreou o dvě a více branek. Pokud vyhraje o gól, stačí, aby Švédsko nevyhrálo nad Mexikem. Pokud remizuje, musí doufat, že Švédsko prohraje případně remizuje s nižším počtem nastřílených branek.

Jižní Korea: Má jedinou možnost: vyhrát nad Německem a zároveň potřebuje výhru Mexika nad Švédskem. Pak by rozhodovala minitabulka tříbodových týmů (Švédsko, Německo, Jižní Korea), kde by záleželo na skóre.

V této skupině může rozhodovat minitabulka 3 týmů se 6 body (Mexiko, Švédsko, Neměcko), případně minitabulka tříbodových týmů (Švédsko, Německo, Jižní Korea), může také rozhodovat pořadí ve fair play či los.

Pokud by Německo porazilo Koreu 1:0 a zároveň Švédsko porazilo Mexiko 1:0, srovnali by se tři týmy (Německo, Švédsko, Mexiko) na šesti bodech s totožným skóre a rozhodovalo by tak pravidlo fair play, přičemž Němci jsou na tom v současné době kvůli červené kartě Jérome Boatenga nejhůře.

----------------------------------------

Skupina G

Belgie - Panama 3:0                      1. BELGIE 2 - 2 0 0 8:2 6b.

Tunisko - Anglie 1:2                           ANGLIE 2 - 2 0 0 8:2 6b.

Anglie - Panama 6:1                      3. TUNISKO 2 - 0 0 2 3:8 0b.

Tunisko - Belgie 2:5                       4. PANAMA 2 - 0 0 2 1:9 0b.

Panama - Tunisko

Anglie - Belgie

Ve skupině G je o postupujících podle předpokladů rozhodnuto už po dvou kolech. Oba evropští favorité Anglie i Belgie zvládli duely s Panamou a Tuniskem a v závěrečném vzájemném duelu si to rozdají jen o první místo ve skupině. To už je zajímavější situace – oba týmy totiž mají aktuálně totožné skóre a při případné remíze by o prvenství ve skupině rozhodovalo fair play (aktuálně má Anglie dvě žluté karty, Belgie tři žluté karty – za jednu žlutou kartu je jeden minusový bod, za červenou kartu po dvou žlutých tři minusové body a za přímou červenou kartu jsou čtyři minusové body).

-------------------------------------------

Skupina H

Kolumbie - Japonsko 1:2               1. JAPONSKO 2 - 1 1 0 4:3 4b.

Polsko - Senegal 1:2                          SENEGAL 2 - 1 1 0 4:3 4b.

Japonsko - Senegal 2:2                 3. KOLUMBIE 2 - 1 0 1 4:2 3b.

Polsko - Kolumbie 0:3                    4. POLSKO 2 - 0 0 2 1:5 0b.

Japonsko - Polsko

Senegal - Kolumbie

Skupina H se už od losu zdála jako jedna z nejvyrovnanějších a dá se říci, že se předpoklady i naplnily. Mimo hru je po dvou zápasech trochu překvapivě Polsko, zbylé tři týmy si to rozdají o postup. Japonsku (proti Polsku) i Senegalu (proti Kolumbii) stačí k jistotě postupu v závěrečných zápasech alespoň remizovat.

Co potřebují :

Japonsko: K jistotě neprohrát s Polskem. V případě porážky nesmí Kolumbie bodovat, nebo porazit Senegal vyšším rozdílem, než by Japonsko podlehlo Polsku.

Senegal: K jistotě neprohrát s Kolumbií, nebo podlehnout nižším rozdílem než Japonsko s Polskem.

Kolumbie: K jistotě vyhrát nad Senegalem. Remíza by ji poslala dál, pokud by Japonsko prohrálo. V této skupině může rozhodovat i pořadí ve fair play či los.

-------------------------------------------