Vláček s nápisem U7 se pomalu rozjíždí…

12.09.2015 19:52

    Je za námi prvních čtrnáct dní v kategorii U7, které bych pro Vás a kluky rád zrekapituloval. Zatím jsme společně zvládli 6 tréninkových jednotek (TJ) a jeden zápas. Pro některé to byla první zápasová zkušenost. Bohužel nám ne vždy přálo počasí, a i když samozřejmě nejsme z cukru, rozhodli jsme se dvakrát opustit hřiště a schovat se do tepla. Během chvil v kabině jsme alespoň měli možnost se s borci více poznat, zahrát si nějaké hry, zažít spoustu srandy a také probrat poslední domácí úkol ohledně týmových pravidel. Kluci byli dobře připraveni a dohromady jsme vymysleli pravidla, která už jsou umístěna na stránkách.

    Ještě chvilku zůstaneme u povídání. Na začátku každého tréninku si většinou řekneme obsah tréninku, proč co budeme dělat a také si pro kluky připravíme povídání o pravidlech či např. o slavných sporťácích. Na začátek sezóny jsme mluvili zejména o dvou skvělých fotbalistech, kteří hráli v mládežnických kategoriích za FC Viktorii Plzeň. O držiteli zlatého míče Pavlu Nedvědovi a nynějším hráči Herty Berlín Láďovi Daridovi (články Z fotbalového světa). Co mají tito dva rozdílní hráči společné? To, že milují fotbal celým svým srdcem a neskutečnou touhu být v něm nejlepší. Je nepopíratelné, že v sobě mají fotbalový talent, ale to je jen jeden malinký kamínek, který tvoří celkovou mozaiku úspěšného fotbalisty. Především tvrdá práce, spoustu odříkání a nespočet hodin strávených s míčem mimo čas tréninkových jednotek dostal Pavla a Láďu na fotbalový vrchol (Doufejme, že Láďa má ještě kus skvělé fotbalové kariéry před sebou). Naším přáním a cílem je, aby kluky nespojovalo s těmito fotbalisty pouze plzeňské prostředí, ale právě pracovitost a samotná láska k fotbalu.

    Na začátek každé TJ vždy proběhne jedna či dvě pohybové hry, které jsou zaměřené na nastartování organismu, koordinaci pohybů, ale i na procvičení tolik důležité manipulace s míčem. V trénincích pokračujeme s nácvikem nových typů mazlení s míče (různé typy véček, zatím véčko šajtlí) a pilováním kliček (výpadovka, dvojitá výpadovka). Chceme, aby naučené dovednosti (kličky) se kluci nebáli zkoušet a přenášet do herních cvičeních v tréninku a také do zápasu. Protože jak je nám dobře známo „když nic nezkusím, nic neudělám“.

    Někteří hráči již absolvovali svůj první zápas, ostatní tato nová zkušenost čeká v pondělí. Kluky jsme seznámili s rozestavením, které budeme během zápasů dodržovat. Se zápasem ve Lhotě můžeme být spokojeni. Kluci se snažili dodržovat dohodnuté prostory a hlavně se vůbec nezalekli starších a větších kluků, za což si zaslouží pochvalu. Skóre týmu jsme dokázali obohatit o první 4 branky. Určitě bude následovat čím dál tím víc kliček a gólů, na které se my a doufáme, že i vy, těšíte!

 

MÍČ, MÍČ, MÍČ

NEDÁME HO PRYČ!

LÍTÁME JAK MOTORKY,

PROTOŽE JSME Z VIKTORKY!