To je frajer .. :-) .. !!

05.08.2017 19:03
Dnešní zajmavost v podstatě volně navazuje na předchozí článek o nejdražších přestupech. Včerejší Neymarův přesun z Barcelony do pařížského PSG zacloumal celým fotbalovým světem. Taková částka, ať ji nazvene rekordní nebo astronomickou, přesahuje vše, co doposud trh s hráči přinesl. Ale my chceme poukázat na jinou stránku, která s penězi okolo fotbalu souvisí.
Juan Mata, španělský fotbalový záložník Manchesteru United zareagoval na částku, kterou francouzský mistr utratil za příchod kapitána brazilské reprezentace (v přepočtu témeř 6 miliard korun !!!). Rozhodl se jedno procento ze svého platu odevzdávat na konto projektů, které podporují mladé fotbalisty z chudých poměrů. A nabádá své kolegy, aby se přidali.
Objem peněz, které se točí ve fotbale, pořád narůstá. Podle Maty jde utrácení do obřích rozměrů. „Jen v Anglii už kluby utratily za posily jednu miliardu liber. A to ještě máme před sebou skoro celý srpen,“ připomíná. „A teď se zamyslete, co by způsobila jen malá část z této sumy? A to je jen nezanedbatelný kousek toho, co produkuje fotbalový průmysl,“ řekl hráč, který vyrazil pomáhat dětem do jednoho z indických slumů, kde se natáčel slavný oscarový film Milionář z chatrče.

V United bere týdně 140 tisíc liber (4 miliony korun), na charitativní projekt tak z Matyho kapsy poputuje 1400 liber (40 tisíc korun). Teď chce, aby se přidali ostatní. „Budu se snažit, aby se také zapojili. Na hřišti bojujeme jako tým, mimo něj to tak často k vidění není.“

Třeba u Neymara by takový příspěvek byl ještě několikanásobně vyšší. V Paris St. Germain si má vydělat 865 tisíc eur týdně (23 milionů korun), za týden by tak podle Matova vzoru mohl odevzdat charitě 230 tisíc korun.

Mata je proslulý tím, že nad současným postavením fotbalistů je schopný kritický přemýšlet. Už loni se zamyslel nad tím, jaké příjmy mají současné fotbalové hvězdy. „Co se týká fotbalového světa, vydělávám normální peníze. Ale v porovnání s 99,9% lidmi ve Španělsku jsou to šílené částky,“ posteskl si.

Výsledek obrázku pro juan mata

Co říkáte ? Za nás .. "1 s hvězdičkou" .. Jen více takových fotbalistů, sportovců, lidí ..