Společně na Strahov...

08.02.2016 21:36

    Konec jarních prázdnin jsme si všichni společně zpříjemnili přátelským utkáním se stejně starými kluky ze Sparty Praha. V mládežnickém centru na Strahově jsme během hodiny a půl sehráli několik kvalitních utkání. Na první pohled bylo vidět, že se střetla dvě mužstva prosazující v mládežnických kategoriích podobnou filozofii, která klade důraz především na herní činnosti jednotlivce. Hráči byli nuceni během hry přemýšlet, nebát se ukázat naučené kličky a zbytečně se tak nezbavovat míče.

    Za nasazení a předvedené výkony musíme kluky pochválit. Bylo vidět, že se výše uvedené “úkoly ve hře” snaží dodržovat. Velice pozitivním faktorem byla předvedená hra brankářů, kteří se nebáli zaútočit či rozehrát po zemi díky správné nabídce celého týmu. Hra nám také ukázala na čem je zapotřebí zapracovat. Klukům se stávalo, že míč naváděli do prostoru, kde bylo příliš hráčů, nebo se snažili dělat kličky do hráče. Také občas golmánci se ve chvílích, kdy měli před sebou otevřený prostor snažili zbytečně přihrát obsazenému hráči, ba naopak naváděli míč do 2-3 hráčů soupeře. Budeme se snažit kluky naučit ve hře přemýšlet tak, aby již sami dokázali vyhodnotit situaci správně a tím se zase posunout o schůdek blíže k velikánům jako je např. Messi či Ronaldo.

    Věřím, že si sobotní utkáni užili nejen kluci, ale i Vy rodiče. Protože jak Vy, tak rodiče “Sparťánků” jste svojí atmosférou přispěli k příjemnému fotbalovému zážitku, za což Vám patří dík. Koncem února vyjedeme na přátelský zápas do Mostu, který se určitě ponese ve stejném duchu.

 

    K tomu není co dodat... :-)