Prešov ..

05.02.2018 11:16

Ve čtvrtek vyrazil náš tým za fotbalovým dobrodružstvím na Slovensko. Od pátku totiž hájila "Udevítka" viktoriánské barvy na silně obsazeném mezinárodním halovém turnaji v Prešově. Cesta autobusem z Plzně do Prahy nám utekla, zvládli jsme i dlouhý přesun vlakem. Na penzionu pak na nás už čekaly útulné pokoje.

Páteční zápasy ukázaly, že turnaj bude náročný, utkali jsme se s kvalitními soupeři z Maďarska a Slovenska. Den jsme si navíc zpestřili i prohlídkou centra města. Sobota, dva zápasy a s celkovou bilancí 4 výher a dvou remíz, při celkovém skóre 30:6, jsme ve skupině obsadili první příčku. Ta znamenala účast v nedělních bojích o medaile. Ale byl to boj ... 

K fotbalu patří i odpočinek, takže jsme s kluky protahovali, cvičili, došlo i na kvíz s otázkami o tom, co viděli ve městě předešlý den, ale byli jsme třeba i v cukrárně. 

Neděle, semifinále ... nestačili jsme na ukrajinský celek Viktoria Lvov a posledním utkáním v turnaji tak byl souboj o třetí příčku. Vyrovnaný zápas, boj a každý metr palubovky. Ujímáme se vedení, máme i další šance, pojistka ale nepřichází. Naopak, bojovný soupeř vyrovnává. Ještě v posledních vteřinách můžeme převážit misky vah na naši stranu, ale hvizd rozhodčího posílá utkání do penalt. Někteří kluci se hlásí, věří si, pecka. Tři z nich to mají na svých kopačkách. Po dvou sériích je stav 2:2, oba brankáři si na jednu penaltu sáhli, ale nechytili. Kopeme my a ... 3:2. Třetí ze soupeřových střelců se rozbíhá ... nedal, vyhráli jsme .. Tu radost bychom vám přáli vidět.

Odpolední závěrečný ceremoniál pak klukům přinesl vytoužené a zasloužené krásné bronzové medaile.  Víťa Holub byl navíc s deseti vstřelenými brankami vyhlášen nejlepším střelcem turnaje a byl po zásluze zvolen i do All-star týmu kategorie U9. Gratulujeme .. vám všem,pánové, dobrá práce. 

 

Chtěli bychom vám všem tímto poděkovat, za podporu. Bez vaší ochoty, odvahy a pomoci bychom se do Prešova vydat nemohli. Tenhle úspěch, a věřte, je to úspěch, je úspěchem celého týmu, nejen všech hráčů, ale i vás rodičů a fanoušků. Děkujeme !!!