Předvánoční koncertování

14.12.2016 14:54

Z nadpisu by se mohlo zdát, že jsme náš tým předělali na soubor písní a tanců, ale není tomu tak... (ZATÍM!)

Víkendový turnaj v Tachově, pokračování Zimní ligy v Českých Budějovicích i přípravný zápas s pražskou Slavií, však tento příměr snesou. Kluci předváděli skvělý fotbal. Do své hry sami začali více zapojovat kluky hrající na jedničce ("golmánky") a celkově se snažili si na hřišti více pomoci. Na výslednou podobu to mělo velmi pozitivní dopad. Neboť se stejně starými kluky ze Slavie jsme v sobotu dokázali hrát vyrovnané utkání. Podobně jsme si vedli i v neděli, jak v "Budějkách" tak v Tachově. Kluci měli skvělé momenty, kdy se dokázali prosadit v soubojích jeden na jednoho. Stane se, že občas dostaneme laciný gól po ztrátě míče při zkoušení kličky, ale to není nic, co bychom měli klukům vyčítat. Ba naopak, zde je na místě, ocenit odvahu. 

Sebevědomí je to, co u kluků potřebujeme rozvíjet především. Někteří ho mají, jiným ho občas trošku chybí. Při posledních našich akcích v tomto kalendářním roce, jsme však ukázali, že dokážeme porážet o rok starší kluky. Nejen porážet, ale i přehrávat. Přehrávat ,,naší" hezkou kombinační hrou, při které se nebojíme udělat kličku. 

Snad kluci chtěli před Vánoci na chvilku zastoupit Ježíška a nadělit nám trenérům i rodičům dárečky v podobě radosti ze hry, tak jako několikrát v průběhu podzimu. Věříme, že si jich ještě spoustu schovali, nejen pro jaro.