Olympijský turnaj ve Chvojkovském mlýně

30.08.2016 23:34

Jelikož ani rodiče nemohou být vždy všude, přinášíme krátký článek o tom co se dělo v prostředí Chvojkovského mlýna během našeho pobytu...

Letní soustředění, ze kterého jsme se všichni zdrávi vrátili v pátek domů, se neslo v duchu Olympijských her v Riu. Proto jsme se hned na začátku rozdělili do čtyř týmů Brazílie, Německa, Nigérie a Portugalska. Týmy společně bydlely, jak na chatkách (U9), tak na pokojích (U8). Dopolední program patřil tréninku a odpoledne se soutěžilo. 

Čtvrteční odpoledne bylo olympijské se vším všudy. Hriště se proměnilo na olympijský stadion. Nechyběla atletická dráha pro sprintery, ani ovál pro štafetu. Dále zde byl sektor pro hod míčkem, ring pro zápas volným stylem. Kousek vedle se nacházel olympijský bazén. Po odpoledním klidu se týmy sešly na slavnostním ceremoniálu. Úlohy ředitele her se ujal trenér Vacek a svým osobitým stylem představil, co všechno na kluky čeká. Trenér Morávek ,,odzpíval" ve velké rychlosti olympijskou hymnu a pak zbývalo to nejdůležitější, na co se vždy čeká po celé zahájení. Zapálit olympijský oheň. Pořadatelům se povedlo až do posledního okamžiku utajit jméno borce, který přinese na stadion pochodeň. Následovala chvilka napětí, a pak už se na stadionu objevil někdo, koho vůbec nikdo nečekal. Sám velký Obelix!!

Všechny disciplíny byly velmi napínavé a doprovázené velkým povzbuzováním fanoušků. Za zmínku stojí pár zajímavostí které se během zápolení odehrály. Portugalský zápasník ve volném stylu, Domenico, vyválčil skvělé druhé místo proti papírově zdatnějším zápasníkům. Nejmenovaný německý atlet ohrozil svým hodem své krajany na tribuně za ním. Nigerijské družstvo v přetahované o lano bylo diskvalifikováno, neboť jejich počet byl příliš velký. Ukázalo se, že jim pomáhali Portugalci. V závěru týmové štafety na 11x250m postihla křeč jednoho ze závodníků. Nakonec závod dokončil s pomocí trenéra. Pro příště už aspoň víme, kdo je spíše sprinter. 

Na naší olympiádě se objevili i sporty ukázkové, které by se mohly do olympijských zařadit jako třeba petanque nebo štafeta v kopu do dálky. V pátek odpoledne následoval ještě fotbalový turnaj, po něm večere a návrat tatínků a maminek, kteří na nás nezapomněli. 

Jiní se těšili více, jiní méně, někteří vůbec, byli ale i tací, co už od úterka. A tak jsme se v pátek večer rozloučili s velmi příjemným prosředím Chvojkovského mlýna a vyrazili směr Plzeň...