Ohlédnutí za prvním fotbalovým dnem v kategorii U7

29.08.2015 13:53

    Ve čtvrtek 27. 8. jsme se sešli u travnatého plácku v areálu Doosan arény, abychom společně odstartovali pro kluky další fotbalovou sezónu plnou her, emocí (věříme, že převážně pozitivních), doteků s míčem, krásných a nových kliček, přihrávek a střel. Nejprve jsme klukům ukázali novou šatnu, která se pro následujících 10 měsíců stane jejich druhým „domovem“. V šatně jsme se společně seznámili a řekli si pár nejdůležitějších týmových pravidel: 

všichni zdravíme, trenérům vykáme, když mluví trenér, poslouchám a neruším, hlídám si svoje věci, zapomenutí = fidorka, na trénink si vždy beru pití… další týmová pravidla, která se týkají samotného chování na hřišti a při hře přibydou postupem času, a to i za pomoci kluků.

    Hlavním cílem prvního tréninku bylo především seznámení s malými fotbalisty a s Vámi rodiči. Se začátkem tréninku nám pomohl trenér z kategorie U9 Pavel Konopík. Úvod bez naší přítomnosti proběhl formou dvou pohybových her, ve kterých se kluci stali Shreky a poté probíhali bažinou krokodýlů. Vše samozřejmě s míčem. Poté jsme se podívali na domácí úkol základních dovedností s míčem, jejichž zvládnutí je nezbytné pro nácvik nových obtížnějších prvků. Následovala soutěžní cvičení zaměřená na vedení míče se zakončením, u kterého se u kluků objevovala velká bojovnost a touha vyhrát. Konec tréninku jsme věnovali hře 3na3. Na klucích bylo vidět, že mají do fotbalu nesmírnou chuť, což je pro nás velice důležité a pozitivní.

    Protože nás v této sezoně bude čekat velké množství zápasů a turnajů rozhodli jsme si jako správní Viktoriáni pořádně zařvat, tak jako to dělají velcí fotbalisté po vyhraném zápase.

Pokřik:

Červená a modrá, červená a modrá, to je ta Viktorka plzeňská, na celým světě, nežije krásnější ženská… červená a modrá, červená a modrá, červená a modrá... !!!

    Musíme si však uvědomit, že jsou kluci (i Vy, rodiče) na samotném začátku jejich fotbalové cesty, na které se vyskytuje velká řada překážek. Věříme, že náš směr je správný a že co nejvíce pomůže k tomu, aby se jednoho dne mohli prohánět na těch největších a nejkrásnějších stadionech. Začátek sezóny a závěr článku bych chtěl zakončit krátkým, pro kluky dobře zapamatovatelným heslem:

 

MÍČ, MÍČ, MÍČ

NEDÁME HO PRYČ!