Minirepublika a Miniliga v Plzni

01.05.2017 21:23

Kategorie U8 pořádala o uplynulém prodlouženém víkendu hned dvě akce!!

V sobotu se do Plzně sjely týmy na první jarní díl "Minirepubliky" pro ročník 2009. Od dopoledních hodin se v areálu 33. ZŠ ve Skvrňanech mezi sebou utkalo 7 soutěžích týmů. Malí Viktoriáni se v tomto kole utkali s Příbramí, Hradištěm, SKP České Budějovice a týmem FMA. Kluci ve všech čtyřech utkáních srdnatě bojovali a soupeřům nedali nic zadarmo. Často dokázali úspěšně řešit situace 1 na 1 a díky tomu si vytvářeli šance. Zakončení ovšem vázlo. Nejvíce to bylo viditelné v posledním zápase, kdy soupeře "zamkli" na jeho polovině, ovšem gól ne a ne vstřelit. Celkem kluci nastříleli 24 branek, což je dobrý výsledek, ale vzhledem k počtu šancí to moho být o hodně lepší.

 

Druhá část týmu bojovala v sobotu Domažlicích. V "Krajské lize" opět poměřila své síly s týmy z Domalžic, Horažďovic a Rokycan. Kluci znovu dokázali své soupeře přehrávat, tak jak tomu bylo již na prvním turnaji této soutěže v Horažďovicích. Spousta gólů, akcí, kliček zahřála nejen trenéry, ale i rodiče.

 

Miniliga pro ročník 2009 se v Plzni uskutečnila první květnové pondělí. Zúčastnili se týmy Jablonce, Bohemians 1905, Dukly Praha a Viktorie Plzeň. Ve velmi pozitvní atmosféře se odehrával celý turnaj. Každý tým odehrál 6 zápasů, ve kterých se utkal každý s každým. Zápasy proti těmto soupeřům jsou pro kluky vždy přínosné, neboť úroveň pražských týmů i Jablonce je velmi vysoká. Každé utkání se hraje v rychlém tempu s maximálním úsilím. Čas na správné vyřešení jednotlivé herní situace je velmi krátký, což kluky nutí k rychlému rozhodování. Volba nemusí, snad ani nemůže, být vždy správná. Díky tomu mají kluci možnost se poučit z chyb a příště být ještě lepší. 

 

Rádi bychom poděkovali všem rodičům, kteří se podíleli na přípravě a organizaci obou akcí. Klobouk dolů před skvěle sehraným týmem maminek, jenž opět nezklamal. Stejně jako na soustředění, i  při pořádání turnajů  vytvořil perfektní zázemí a nachystal pro každé družstvo do šatny občerstvení.  Činili se také tatínci, kteří se podíleli na stavění hřišť a dodržování pravidla o nevstupování na umělý povrch. Díky všem, kteří se podíleli, za Váš čas i práci.