"Byli jsme v Africe .."

01.04.2018 13:21

Tedy, to vám byl ale výlet. Parádní. Prostě jsmw se sebrali a kluky na pár dní odtáhli do "Afriky". A snad se jimtam líbilo stejně jako nám.

Ve středu jsme se sešli v našem oblíbeném areálu ve Chvokovském mlýně, který se tentokrát zahalil do hávu tajuplné africké vesbice. Odehrával se tam totiž Africký pohár. Domorodci k nám byli milí a vstřícní, mohli jsme se proto plně věnovat tomu, proč jsme přijeli. Fotbalu a zábavě. A obojíhgo bylo víc než dost !

Los určil klukům příslušnost do jednozlivých týmů a na pokojích byly hned při přípravě na první trénink k vidění zajímavé situace. Nepřemožitelní Lvi se zdravili s Mocnými Orli, Silní Sloni uzavírali přátelství s Udatnými Pantery. Středšční odpoledne přineslo první část lítých bojů o pohár pro celkového vítěze, masku Boha válečníka "Mojo Shuaa". Ale tím celý program prvního dne zdaleko nekončil. Naši "Afričané" si stavěli své bojové totemy a to byla teprve podívaná. V klubovně tak nakonec stál obrovký "Slon" s opravdovým chobotem, mohutný "Lev" se skutečnou hřívou, část místnosrti zabral "Orel" s rozevřenými křídly a z rohu vyrážel rychlý "Panter". Bylo těžké vybrat nejhezčí. Nakonec ale trenéři i domorodé tety rozdělili korálky za odměnu a mohlo se jít spát.

Čtvrtek - Náročný den. Čtyři tréninky, tvrdá práce, ale hlavně zase spousta legracw. Dopolední  dvouhodinový trénink přerušený lahodnou svačinou od domorodců snesl přísné měřítko, kluci si mákli a ukázali nám, že to s fotbalem myslí opravdu vážně. Po obědě a klidu následoval další trénink, pak pauza na občerstvení, dále turnaj v rámci Afrického poháru a den na jsme zakončili tréninkem zaměřeným na koordinaci a sílu. Po večeři byl na řadě nejprve "africký" kvíz (kluci toho o černém kontinentu věděli opavdu hodně, ale jasně nejlepší zanlosti prjevila teta "Chuke "gůgl" Okechukwu" !!!). Pak nás čekal ještě kvíz fotbalový, druhá večeře, první část pohádek na dobrou noc a posteloví trpaslíci "Hajáles a Spinkáles".

Pátek - Třetí den soustředění se nesl v podobném duchu jako den předchozí,  Čekali nás čtyři tréninky, opět včetně bojů a "Africký pohár", sposta zábavy, soutěží, dobroty na stolech i tácech, prostě den jak má být. Cvičení v rámci tréninků ukázala, že umíme, ale přesto máme na čem pracovat. Důležité bylo, že si kluci naše rady brali k srdci a s každým dalším pokusem byla jejich snaha úspěšnější. Po svačině, obědě i dalších jídlech se jen zaprášilo a večer nás opět čekal kvíz, tentokrát všeobecný a v rámci kluturního rozvoje jsme začali zpívat naši "africkou hymnu". 

Sobota - To to uteklo. V sobotu se dohrával "Africký pohár". Líté boje na všech čtyřech hřištích dokládali to, s jakým zaujetím a touhou kluci k fotbalu přistupují, radost je sledovat. Následoval oběd a slavnostní ceremoniál s vyhlášením celkových vítězů. A těmi se stali všichni .. Je to skvělá parta a je radost s nimi pracovat.

Závěrem se sluší poděkovat těm, bez jeichž omoci by se tahle akce neuskutečnila. Děkujeme vám všem, za podporu, důvěru a ochotu, děkujeme doorodcům z Chvojkovského mlýna, děkujeme klukům za přístup a děkujeme tetám, které se o kluky vzorně starali a trenérům pomágali všeude tam, kde bylo potřeba, 

Hezký zbytek Velikonco