4 dny, 4 týmy, jedna super parta

26.08.2017 20:01

Předchozí 4 dny jsem spolu s kluky kategoriíU9 a U8 strávili na soustředění ve Chvojkovském mlýně a můžeme zcela upřímě říct, že to byly čtyři dny velice přínosné. A nejen po stránce sporotovní, fotbalové.

Ve středu, po překonání úvodních drobných organizačních problémů se vše rozběhlo jak mělo. Kluci odmakali úvodní trénink a poté se rozdělili do týmů, jejichž barvy hájili po celou dobu soustředění. Areál se najednou hemžil reprezentanty Japonska, Kamerunu, Jamajky a Německa. Večer se odehrálo i první kolo fotbalového turnaje.

Čtvrtek se nesl ve znamení dopoledního přátelského utkání s týmem U10 Junioru Chomutov, které trenéři na místě domluvili. Na obou připravených hřištích se odehrávaly líté boje o každý míč, klička střídala kličku, šance šanci a skóre utěšeně narůstalo. Konečné skóre není to nejdůležitější, ale veřte, že naši "válečníci" si na svůj opasek připnuli další skalp. Odpolední trénink kluci odmakali a regenerace v bazénu pak byla příjemným zpestřením. Završením dne byla utkání dalšího kola olympijského turnaje.

Páteční dopoledne nám kluci zpříjemnili skvěle odpracovaným trénnkem. Po obědě pak byla slavnostně zahájena Druhá Chvojkovskomlýnská Olympiáda, tentokrát pod patronací našich brazilských hostů, fotbalových hvězd "Marthy a Pelého". Olympijská pchodeň vzplanula, týmy předvedly své bojové pokřiky a poté už se naši svěřenci vrhli do bojů o body, vteřiny a metry. Soutěžilo se například ve sprintu, v hodu tenisovým míčkem, ve skoku z místa, odehráli se boje v gladiátorské aréně, bojovalo se v přetahování lanem, ve "fotbalovém petanque", proběhla týmová štafeta, kopalo se míčem na dálku a vše završil týmová štafeta v bazénu. Kluci předvedli celou řadu úžasných výkonů, během soutěží prýštily emoce nejen u závodníků, ale i mezi diváky a ambasadory jednotlivých týmů. Nechyběl tradičbí fotbálek, odehrály se poslední zápasy fotbalového turnaje. Večer na nás čekalo překvapení ... táborák. 

Poslední den soustředění nám kluci vyraili dech, doslova a příjemně. Takový trénink jsme už dlouho nezažili. Opravdu, fotbalová paráda .. Zafandili jsme i naší U11, která odehrála utkání s Viktorkou Žižkov. Společný pokřik, fotka a pak jen oběd a vyhlášení výsledků. A najednou jsme byli v areálu sami. Rádi se sem na jaře vrátíme ..