Výzvy a cíle, prostředek ke zlepšování

11.03.2018 17:57
Jaro je tady a "hurá" i to naše, fotbalové. Čekají vás nyní ještě čtyři měsíce tréninků, zápasů a turnajů, prostě čtyři měsíce plné fotbalu, zábavy a výzev. O tom co jsou to výzvy a že nám pomáhají a posouvají nás jsme si už povídali a někteří z vás si již nějaké osobní cíle stanovili. A se začátkem jara přichází pravý čas na to, abychom si svoje osobní výzvy a cíle určili všichni. Každý sám pro sebe, ale i všichni společně, jako tým.
Na březen máme cíl vlastně všichni daný. Ano, "bobsed", protahovací cvik, který některé z nás trápí, ale na soustředění ho určitě všichni s přehledem a správně zvládneme předvést.  
Kromě společné, březnové "challenge" nás tedy čekají další tři osobní výzvy, na každý měsíc jedna a jak jsme říkali, společně si určíme i výzvu týmovou, pro celou jarní část sezóny. 
Co by mělo být cílem takové osobní výzvy ? V každém případě něco, co nám pomůže se posunout, zlepšit, něco nového se naučit, něco co se dá ověřit, spočítat nebo změřit. Určitě nám taková výzva může pomoci ve zlepšování osobních rekordů všeho druhu, v získávání nových dovedností. Její cíl nesmí být příliš náročný, ale zároveň také ne příliš jednoduchý. Pokud se někomu povede svoji "challenge" splnit příliš rychle, může si stanovit nový, náročnější cíl. Ale to je a bude opravdu jen na vás, kluci.
Do soustředění má každý dostatek času si rozmyslet, na čem chce a bude pracovat v dubnu, v čem se chce zlepšit, co budeme společně sledovat. Každou svoji "osobní challenge" pak budete mít uvedenou i na své záložce na týmovém webu a už se moc těším, až někomu z vás budeme moct k té jeho připsat "SPLNĚNO".