"Šlape to" .. tréninky, utkání, turnaje ..

21.09.2017 07:24

Dny a spolu s nimi tréninky, zápasy a turnaje běží v rychlém sledu .. Už se blíží konec září a my můžeme konstatovat, že "to šlape". 

V trénicích kluci sbírají nejen nové dovednosti a informace, ale i sílí, profilují se do rolí v kabině, na hřišti, v týmu. Někteří kluci se nám rozmluvili, ti na oko nenápadní se v kabině projevují jako baviči, někteří se stávají "šéfy" až se vstupem na hřiště. Rostou nám před očiam, fotbalově i osobnostně .. 

Tréninky směřujeme k získávání konkrétních dovedností, spojených s prožitkem ze hry, tak aby kluci věděli, kdy a kde jak reagovat, aby znali co možná nejširší škálu možností řešení daných situací a myslíme, že ve hře je pak konkrétní přínos už vidět. V odehraných utkáních ať přeboru starších přípravek nebo turnajů Miniligy, Minirepubliky a kraských turnajů kluci odvedli kus práce, nastříleli spoustu gólů. Ale nutno dodat, že jich mohlo být ještě mnohem, mnohem víc, v tomto směru asi nebude nikdy spokojení. 

Chceme a budeme ale v klucích už prohlubovat pocit zodpovědnosti i v obranné fázi hry. Stále platí, že raději vyhrajeme 13:12 (dobrá tak tedy 13:9) než 1:0, ale inkasované branky po opakovaných a zbytečných chybách budeme tolerovat méně a méně. Pokud se budeme snažit vzniklé situace v pro nás nebezpečných prostorech řešit fotbalově, odvážně a uděláme chybu, určitě se ozve "nevadí, jedeme dál", ale alibistická a nezodpovědná řešení nebo nezájem pomoci bojujícím kamarádům se nám líbit nebudou ..

Máme tým šikovných kluků, každý z nich má své přednosti, každý má své slabší stránky .. přednosti tréninkem prohlubujeme, ukazujeme nové cesty, nedostatky se snažíme eliminovat, odstraňovat. Každým dnem, každým tréninkem, utkáním, každou chvilkou na hřišti skládáme z jedinců mozaiku týmu, barevnou, pestrou.. Snažíme se jim ukázat, jak je fotbal krásný .. snad se nám to daří ..