Škodaland Junior Race - 10. června

04.06.2018 08:13

V neděli se s některými z vás potkáme v areálu Škodalandu. Jde o dobeovolnou akci, ale přesti určitě stojí a zmínku i v našem "kalendáři".

O závodě jsme se již zmiňobali, nyní přinášíme pár dalších informací. Jde o běžecký závod po vyznačené trase v nerovnoměrném terénu, který je doplněný překážkami. Jde o náročný závod, který prověří fyzickou zdatnost, ale také psychickou odolnost závodníků při překonávání překážet. Vlivem povětrnostních podmínek může být jeho náročnost na zdolání vyšší, ale to je vlastně účelem celé akce. 

Závod bude probíhat ve volnočasovém areálu ŠKODALAND u Borské přehrady na území MO Plzeň 3. Jak uvádí oraginzátor celé akce, cílem akce je odtrhnout děti od počítačů, herních konzolí, mobilních telefonů a fyzicky je zapojit do dění kolem sebe. Smyslem akce je také propojení rodičů s dětmi při překonávání jednotlivých překážek. Akce bude zaměřena na děti ve věku od 4 do 13 let a rozdělena do jednotlivých kategorií. Je určena rodinám s dětmi i volně příchozím divákům a fandům. Délka trasy je cca 900m. Každému závodníkovi bude měřen čas a vždy nejlepší 3 v každé kategorii si odnesou zajímavé ceny. Každý závodník získá na startu tričko s logem závodu a čelenku. V cíli pak čeká medaile s dárkem. Putovní pohár získá závodník s absolutně nejlepším časem. Akci budou doplňovat i další akce a atrakce. .

Start "naší kategorie", tedy dětí vě věku 8-9 let je v 11:30. Výčet jednotlivých překážek zní zajímavě, na trati čeká třeba "pole pneumatik", "horizont", "pyramida" nebo "kladina", ale i "vodní příkop". Ma webu závodu najdete další potřebné a užizečné informace. V anketě se k účasti hlásí více než deset kluků, jsme zvědavi, s kým se v neděli potkáme.