Sezóna je v plném proudu, máme za sebou první turnaje

02.09.2017 19:14

První sobota v září zavedla "červenomodré" na dvě různé akce. Jeden tým bojoval na turnaji SK Benešov v Čerčanech a druhý se ve Vejprnicích účastnil prvního ze série turnajů starších přípravek, pořádaných Plzeňským krajským fotbalovým svazem.

Turnaj SP PKFS, Vejprnice

Lehce podmáčený trávník ve Vejprnicích přivítal první z turnajů, kterých se účastní vždy čtyři různé týmy starších přípravek z celého kraje. Tentokrát byly našimi soupeři kluci z U11 z Tachova, doubraveckého Senca a domácí Slavia Vejprnice. Kluci se proti starším a fyzicky vyspělejším soupeřům prezentovali aktivní hrou s vysokým nasazením, odvážně se pouštěli do řešení situací "1 na 1", snažili se zakončovat a k vidění byla i celá řada pohledných kombinačních akcí. Ve chvílích, kdy kluci neustupovali od "našeho fotbalu" dokázali být více než vyrovnaným soupeřem všem našim dnešním soupeřům. Trochu nás trápila koncovka, často jsme řešili nadějné okamžiky před brankou soupeře ranou "někam směrem na branku" a ne účelným zakončením, které po klucích chceme. S tím si ale, i díky činnosti v tréninku, poradíme. 

Kluci určitě nezklamali, většina odvedla více než slušný výkon. Radost máme i z toho, že chyby nebo drobné nedostatky, na které jsme je během hry upozorňovali, se v dalším průběhu turnaje objevovali mén a méně. Celkové skóre 16:12 ze tří utkání je slušnou vizitkou.

Turnaj SK Benešov, Čerčany

10 týmů, které se sjely do Čerčan, bylo rozděleno do dvou skupin po pěti. Na kluky tak čekala 4 utkání ve skupině a následně, podle umístění, zápas o celkové pořadí. Mladí Viktoriáni postupně změřili síly s pražskými Bohemians, Vlašimí, týmem z Brandýsa-Staré Boleslavi a 1. FK Příbram. Po úvodní porážce s Bohemians a dalších třech výhrách bylo výsledkem první místo ve skupině a následně boj ve finále, kde narazili na MAS Táborsko. Vyrovnanou bitvu musely rozhodnout až penalty a v nich rozhodla až 15. série ... první místo putuje do Plzně !!!

Kluci hráli, až na úvodní utkání, velice dobře, aktivně, často řešili složité situace úspěšným přechodem přes soupeře buď individuálně, nebo pomocí základů kombinace, ve hře se stále více objevují prvky, které se snažíme zavádět do tréninku. Zlaté medaile jsou odměnou za výbornou týmovou práci, ale radost máme iz individuáního ocenění Pavla Vlčka, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Kluci, děkujeme .. jen tak dál .. Pokračujeme již v pondělí ..