Paolo DiCanio ... Málokdy vídané gesto fair play

31.12.2017 14:35

Na videu můžete vidět důkaz toho, že i fotbalisté na té nejvyší úrovni ctí fair play .. Mnohým to možná vyrazí dech. Vždyť se mluví o tom, jak se z vrcholového fotbalu stal jen hon za body a ždímačka na peníze, nebo o tom, jak hráči simulují, aby nesportovním chováním docílili na hřišti výhodu. Občas se ale objeví borci, kteří ukážou, že není všechno tak chmurné, jak to na první pohled může vypadat.

Rytířské sportovní chování se oceňuje Cenou Fair Play. V roce 2001 si ji odnesl italský útočník anglického West Hamu United Paolo Di Canio. V utkání s Evertonem totiž odmítl dát snadný gól poté, co se zranil brankář Paul Gerrard. Míč po přihrávce spoluhráče chytil do rukou a přerušil hru.

Odkaz na video zde : https://youtu.be/uCxvCsgHnk0

Di Canio přitom nikdy nebyl považovaný za bezproblémového a hodného beránka. Do historie Premier League se zapsal incidentem s rozhodčím Paulem Alcockem, po němž v roce 1998 vyfasoval jedenáctizápasový distanc. Jeho vstřícné sportovní gesto z duelu s Evertonem však z něho jednou provždy udělalo fotbalového džentlmena…Více na: https://sportrevue.isport.blesk.cz/video-z-archivu-nezapomenutelne-gesto-fair-play-paola-di-cania

Více na: https://sportrevue.isport.blesk.cz/video-z-archivu-nezapomenutelne-gesto-fair-play-paola-di-cania

 

Více na: https://sportrevue.isport.blesk.cz/video-z-archivu-nezapomenutelne-gesto-fair-play-paola-di-cania