Náš ambasador ... Honza Kovařík ..

01.11.2017 13:27

Projekt Ambasadorů mládežnicikcých výběrů FC Viktoria Plzeň už nějaký pátekk běží, nemusíme ho tedy nijak obšírně představovat. Koho vám ale rádi představíme ? Honzu Kovaříka, ambasadora výběru U9.

Jan Kovařík, narozen 19.června 1988 v Mostě

S fotbalem začínal v Litvínově, v tamním FK Litvínov, odkud se přes mládežnické výběry FK Teplice a Fotbalovou školu Most dostal až do pražské Slavie. Zde, po návratu z hostování v Českých Budějovicích do Slavie debutoval 18. května 2009 v zápase 1. ligy proti FK Viktoria Žižkov.  Na jaře 2009 slavil s mužstvem zisk mistrovského titulu. V létě  2009 zamířil ze Slavii do Jablonce. Zde nastupoval pravidelně v základní sestavě. Během tří a půl sezóny odehrál 94 ligových utkání, v nichž vstřelil 11 gólů.

Od jarní části sezony 2012/13 působí v plzeňské Viktorii. První ostrý start absolvoval v úvodním zápase Plzně 14. února 2013 v jarní vyřazovací části Evropské ligy UEFA v šestnáctifinále proti italskému mužstvu SSC Neapol. Hrál i o týden později v domácí odvetě, kterou Plzeň opanovala poměrem 2:0 a postoupila do osmifinále. Honza v zápase vstřelil svůj první gól v plzeňském dresu, když v 51. minutě otevíral skóre utkání. Svoji první sezonu v Plzni završil ziskem ligového titulu.

Do loňské sezony nastoupil v červenomodrém dresu k 94 utkáním v lize a vstřelil v nich 13 branek, zahrál si v utkáních Ligy mistrů, Evropské ligy, je s Viktorkou držitelem 3 ligových titulů.