"Mladé pušky" a medaile z Rokycan

24.09.2017 16:41

Areál rokycanského FC dnes přivítal hned tři turnaje najednou. Na jednom hřišti probíhala utkání v kategorii starších přípravek, na dvou minihřištích se 4 brankami válčily týmy předřípravek (včetně naší U7) a na dvou hřištích se bojovalo v rámci turnaje mladších přípravek O pohár ředitele DDM. 

 
Hned úvodní utkání svedlo dohromady oba naše týmy a můžeme říct, že se jednalo  o jeden z nejhezčích zápasů celého turnaje. V dalších utkáních červenomodří na hřištích víceméně dominovali, snad jen s malými výjimkami hráli "náš fotbal". Ze všech našich hráčů bylo cítit zdravé sebevědomí a víra ve vlastní dovednosti. Bohužel, krátký výpadek na konci jednoho z utkání, stál v celkovém pořadí ještě lepší umístění naše "modré". Druhý z týmů, "červení", tak nastoupil ke svému poslednímu utkání v pozici neporaženého a s vědomím, že výhra znamená celkové první místo. Proti silovému a fyzicky zdatnému soupeři se dokázali prosadit fotbalovostí, rychlostí, individuálními dovednostmi a zápas tak zaslouženě vyhráli. 
 
Po záverečném hvizdu jsme si v šatně, "sedmička" i "devítka", společně zakřičeli ten nejhezčí vítězný pokřik a pak už kluci vyrazili pro medaile. Ty se nakonec houpaly na krku všech malých viktoriánů, nám udělaly radost i individuální ceny pro nejlešího střelce turnaje Páju Vlčka a stejně tak pro nejlepšího hráče Matyho Mikulu. Dnes by si ale takovou cenu zasloužila celá řada kluků. Vždyť 124 nastřílených branek, nespočet kliček a krásných akcí je tou nejlepší vizitkou. Nesmíme ale polevit, budeme pokračovat v tvrdé a poctivé práci na trénincích a podobné úspěchy určitě nebudou posledními.