"MISTŘI !!!" .. aneb exkurze do kabiny

28.05.2018 05:53

Popáté od roku 2011 se fotbalisté v červenomodrých dresech radovali ze zisku titulu mistra ligy. Někteří z nich opravdu popáté. Jak je, jednoho po druhém, viděl jejich bývalý spoluhráč Honza Baránek, který, bohužel, vinou vleklého těžkého tranění musel v zimě ukončit profesionální kariéru ? 

 

Matúš Kozáčik, "Koza", 34 let, brankář

"jeden z lídrů, na hřišti i v kabině. Když takový borec něco řekne, má to vždy svoji váhu. Pro mě velká osobnost"

 

Aleš Hruška, "Hrušoun", 32 let, brankář

"spolu s Kozou vytvořili jednoznačně nejlepší brankářskou dvojici v lize. Klobouk dolů. Hrušoun je skromný kluk, pořád na sobě maká"

 

Radim Řezník, "Řízek", 29 let, obránce

"Ostravak. U něj prostě poznáte odkud pochází, i když už v Plzni působí dlouho. Zná snad všechna hlášky z českých filmů. Na hřišti neúnavný bojovník. Ocenění pro nejlepšího obránce ligy dostal zaslouženě"

 

Roman Hubník, "Hubňa", 33 let, obránce

"Lídr, vítězný typ a pro mě jednoznačně nejlepší obránce v lize. Když začne zápas, je konečně ve svém živlu. V soukromí je to ale tichý kluk, jeden z parˇáků při našich vajížďkách na ryby"

 

Lukáš Hejda, "Hejdis", 28 let, obránce

"Klidná síla. Nevíte o něm, ale na hřišti je vždy přesně tam, kde má být. Inteligentní kluk a vzroný táta, nic ho nerozhodí. Když nevíte v kolik je trénink, volejte právě jemu"

 

David Limberský, "Limba", 34 let, obránce

"Další z velkých ikon plzeňského fotbalu. Bývá stále usměvavý a v dobré náladě, až na pár excesů je to skvělý člověk, úplně jiný, než ho vykreslují média".

 

Tomáš Hájek, "Hajas", 26 let, obránce

"Jako parťáka na stoperu jsem ho, bohužel, nemohl poznat. Je to inteligentní, skromný borec, který je občas terčem Krmiho vtípků. Nenchá si ale nic líbit, je to pohodář"

 

Milan Havel, "Havlis", 23 let, obránce

"Další z kliďasů v civilu, ale obrovský bojovník na hřišti. Svojí pozici si tvrdě vydřel. nic nevypustí, na nic si nehraje. Jeho největším parťákem ja Alda Čermák".

 

Jan Kovařík, "Kovi", 29 let, záložník

"Vynikající leváček a skvělý člověk. Po narození dcery ještě víc lidsky vyspěl. Rád hraje golf a často soutěží s Hrošou v nohejbale"

 

Tomáš Hořava, "Hořka", 29 let, záložník

"Flegmatik, rodinný typ. Hodně čte, zajímá se o spoustu věcí okolo stravy. Dokáže rozhodovat důležité zápasy, se svojí vytřbenou technikou by se neztratil ani ve futsale".

 

Patrik Hrošovský, "Hrošo, 26 let, záložník

"Od mého příchodu do Plzně parťák na hotelech. S Honzou Kovaříkem jsme mu dali přezdívku plzeňský "Marco Verratti". Nezkazí žádnou srandu, je hrozně soutěživý. Nohejbalový přeborník.

 

Jan Kopic, "Kopi", 27 let, záložník

"Když se s ním potkáte, na 90 procent bude mít v ruce telefon. V šatně se mu říká "Šuflíček", ale nechtějte vědět proč, detaily si nechám pro sebe. Nenechá si líbit žádný fórek, hned se vám ho bude snažit vrátit. Ocenění pro nejlepšího hráče ligy si zaslouží, měl skvělou sezonu"

 

Martin Zeman, "Zemič", 29 let, záložník

"Extravagantní, ale hrozně kamarádský. Po zranění je možná ještě lepším fotbalistou, než byl před ním. Hraje ve velké pohodě, ve formě. Velký znalec kšiltovek typu snapback"

 

Milan Petržela, "Petrželka", 34 let, záložník

"Spolu s Limbou tvoří nerozlučnou dvojku. Schytává spoustu vtípků na svůj vzrůst, ale bere je s velikým nadhledem. Na hřišti umí velké věci. Náš modeman"

 

Daniel Kolář, "Kolda", 32 let, záložník

"Přemýšlivý kluk, výborný do party. Velký profesionál, hodně dbá na stravu. Obdivuju na něm, že si v žádné situaci nepřipouští tlak, vždycky zachovává chladnou hlavu"

 

Aleš Čermák, "Čermus", 23 let záložník

"Super kluk, tichý pohodář, nejvíc si rozumí s Havlisem. Nebude to dlouho trvat a stane se jedním z plzeňských tahounů. Hattrickem proti Brnu to jen potvrdil"

 

Diego Živulič, "Diego", 26 let, záložník

"Chorvatská spojka, která umí snad šest světových jazyků a nikdy nezkazí žádnou legraci. Velký milovník čaje yerba maté. Vyznává heslo " Když nemůžeš, přidej"

 

Andreas Ivanschitz, "Andy", 34 let, záložník

"Je na něm vidět, že toho v kariéře zažil už hodně. Velký, ale opravdu velký profík. Přestože nedostává moc prostoru, nedává to na sobě znát. Stále se usmívá a dokáže okolo sebe šířit dobrou náladu"

 

Michael Krmenčík, "Krmi", 25 let, útočník

"Střelec na hřišti, střelec v kabině. Prostě co na srdci, to na jazyku. Za poslední roky udělal velký progres, zřejmě na něj čeká zahraniční angažmá. A zaslouženě, nejlepším útočníkem a zároveň střelcem ligy se nestal náhodou"

 

Marek Bakoš, "Baky", 35 let, útočník

"S Chorasem jsou si v lecčems podobní. Mimo hřiště pohodář, ale jakmile si obuje kopačky, nezná bratra. Kolikrát to od něj bolelo i na tréninku, vždy chce vyhrát !"

 

Tomáš Chorý, "Choras", 23 let, útočník

"Naše olomoucká věž. V soukromém životě hodný, skromný kluk, ale na hřišti se mění v obrovského bojovníka. Tam nedá nikomu nic zadarmo"

 

Do kádru patřili a patří i další hráči. K nim také Honza přidává své poznatky :

 

Václav Pilař, "Pilka", 29 let, záložník

"Nebýt vážného zranění, nejspíš by hrál v některé ze slavných evropských lig. Přes všechny trable je stále dobře naladěný, pozitivní. Má můj velký obdiv za to, jak se vrátil zpátky. Velký znalec NHL a fanoušek Vancouver Canucks"

Jakub Řezníkček, "Říza", 29 let, útočník

"Když na to přijde, dokáže vyprávět své historky třeba i dvě hodiny v kuse. Je vidět, že už toho taky spoustu zažil. Hrozně fajn kluk"

Dominik Sváček, "Sváča", 19 let, brankář

Ondřej Štursa, "Štursík", 18 let, útočník

"Omladina. Kluci, kteří mají všechno před sebou. Mají to dobře nastavené a je jen na nich, kam jejich kariéra povede. přeju jim hodně štěstí a zdraví".

 

A kdo nás kabinou provázel ? 

Jan Baránek, "Bary" 24 let, obránce

 Děkujeme, Bary.