Minisoustředění .. akce se vším všudy ..

09.12.2017 16:56

Je to za námi .. jedna z posledních akcí tohoto roku je pryč a my můžeme konstatovat, povedla se !

Včera se kluci začali scházet k tréninku, který proběhl v prostorech 33. ZŠ, konkrétně v zrcadlovém sále, který se po dobu naší přítomnosti změnil v gladiátorskou arénu, horolezeckou stěnu, ale i bobovou dráhu. Kluci se rvali, lezli po strmés těně, skákali z ní a nakonec si vyzkošeli i práci jezdců čtyřbobu v "ledovém korytě". Byla tu dřina, ale nasmáli jsme se ažaž. 

Poté jsme se přesunuli do bazénu, který se stal naším útočištěm na další část večera. Kluci běhali, plavali, nosili se, skákali, zkrátka si užívali vodních radovánek. K vidění byly šipky, torpá¨éda, frontflipy, salta, ale zmoklé slepice a další vodní havěť .. 

Hodina utekla jako nic a přesovali jsme se zpět do školy. Následovala příprava pelíšků a pak už jsme se vydali na večeři. "Vařili" trenéři a kluci pochutnávali na vícechodovém menu. A cpali se, až se jim dělali boule za ušima. 

Chvíle před spaním nám zkrátili "Vilišova" knížka o vynálezci Alvovi ("Viliš", dobrý .. :-) ..) a pak už se zavíral jeden pár očí za druhým .. Chvilku po 10. hodině už kluci spali všichni. 

Ráno nás čekal brzký budíček, vstávalo se v 6 hodin a hned následoval přesun do jídleny, kde už byla připravená snídaně. "Kuchaři" se opět předvedli a po nabízených dobrotách se jen zaprášilo. Pak už přijeli první rodiče a zamířili jsme do Prahy, na Strahov. 

Tam nás čekal zápas s kluky ze Sparty. 4x 20 odehraných minut nám ukázalo, že fotbal hrát umíme, ale trápí nás několik věcí, na kterých musíme dál trpělivě racovat. První dotek s míčem, zlepšit rychlost práce s ním a hlavně, hra bez míče. V tomto směru nás soupeř jednoznačně předčil. Jsme si vědomi míry únavy našich borců, ale přesto, nebo právě proto, jsme toto utkání chtěli odehrát. Důležité zjištění pro nás je, že i pod vlivem úbytku sil se většina kluků neuchýlí k bezhlavému odkopávání, hrají "náš fotbal", snaží se přejít přes soupeře v situacích "jeden na jednoho", snaží se přihrát kamarádům. Na nedostatcích zapracujeme, budeme je pilovat a opět se na naší cestě fotbalovým životem posuneme o kus dál.

Děkujeme za vaši pomoc, bez ní by se celé Minisoustředění nemohlo uskutečnit. Doufáme, že se klukům líbilo a už teď chystáme, na nový rok, další akce.