Miniliga v Příbrami .. dobrá práce

10.09.2017 18:54

Máme za sebou další akci, tentokrát se jednalo o první turnaj ze série Miniligy, určené pro ročník 2009. Areál v Lázu u Příbrami přivítal, kromě našich hráčů, celky domácího 1. FK Příbram, českobudějovického Dynama a pražských Bohemians 1905.

Na dvou hřištích se odehrávaly líté boje, akce střídala akci, kluci ve všech dresech kličkovali, stříleli, přihrávkami hledali spoluhráče, zastavovali šance soupeřů, brankáři chytali těžké i lehčí střely, zkrátka všichni se dobře bavili "trpasličím" fotbalem. 

Nás těší, že hra, jaku předváděli po valnou většinu odehraných utkání naši svěřenci, snesla i přísnější měřítko. Kluci v obou náhodně vybraných tmech, hráli víceméně přesně to, co od nich trenéři vyžadují, snažili se v pohybu, v rychlosti přecházet přes soupeře v situacích "jeden na jednoho", dokázali využít lépe postavených spoluhráčů a hledali je přihrávkami, často zakončovali. Tady nás malinko tlačila bota, často nám v zakončení chyběl klid a rozvaha a místo jednoduchého zakončení "za tyč" jsme naše příležitosti řešili okud možno prudkou "ranou někam". I takové zakončení nám přesto přineslo několik branek, o to hůř se potom klukům vysvětluje, že mohli, měli, situaci řešit jinak. Jsme rádi, že si kluci naše rady berou k srdci, v tréninku i ve hře je to vidět a věříme, že i rady, související se zakončením padnou na úrodnou půdu. V tréninku se na to zaměříme.

Celkový dojem ? Pozitivní, "náš fotbal" přináší ovoce a pokud mu kluci uvěří, budeme se o fotbalové pyramidě společně posouvat směrem vzhůru. Už se těšíme na další tréninky, zápasy a turnaje, příští týden jich přinese více než dost.