Kempen Cup 2018

10.05.2018 15:13

Na začátku června vyrazíme na velký mezinárodní turnaj do Německa. Na hřištích v městečkách St.Hubert, Tönisberg a Kempen se na přírodní trávě a na umělce představí celkem 72 týmů do devíti let z Německa, Holandska, Itálie, Polska, Belgie, Ruska, Anglie, Turecka a Švédska. 

Naše barvy budou hájit hned dva týmy. Oba týmy nastoupí k bojům v základních skupinách na hřišti v Tönisbergu v sobotu 2.6. dopoledne a my už známe naše soupeře. Postupně je zde, v tomto článku začneme odtajňovat. 

Jste napjatí ? Stjí to za to, těště se !!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VfL St. Hubert / Tönisberg

Prvním ze soupeřů, které nám los základních skupin přidělil, jsou domácí VfL St.Hubert/Tönisberg. St.Hubert a Tönisberg jsou městské části města Kempen, dohromady mají asi 12.000 obyvatel. Historie obou městslých částí sahá opravdu hluboko. První zmínka o St.Hubert je zazanmenána v souvislosti se zřízením  dřevěného kostela v roce 625, Tönisberg je zmiňován vkronikách od roku 1284. Za zhlédnutí určitě stojí starý dřevěný větrný mlýn z roku 1882, který patří místní katolické faře, nebo stará těžební věž. Ale k fotbalu.

Sportovní klub byl založen v roce 1928 a kromě fotalu oraginuzje též místní atlety, stolní tenoisty nebo volejbalisty. Jako klubové barvy mají místní červenou a bílou, ve znaku klubu je již výše zmiňovaná věž větrného mlýna. "A-tým" domácích se pohybuje v regionálních soutěžích, v současnosti hraje na úrovni místního okresního přeboru. Protože klub slaví v současnosti 90 let od svého založení, v rámci oslav odehraje v květnu benefiční utkání s bundesligovým klubem Fortuna Düsseldorf. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

JSG Hehlingen/Barnstorf/Nordsteimke

Dalším soueřem bude tým z Wolfsburgu, sdružující mládežnícké týmy SV Nordsteimke, TSV Hehlingen a SV Barnstorf. Klub má 13 mládežnických kategorií a v letošní sezoně se v jeho tréninkovém centru pohybuje více než 230 dětí. Mottem ohoto mládežnického klubu je nejen sport, tedy fotbal, ale i výchova mladých lidí, propojení sportu se vzděláním. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

JFG Wendelstein

Mládežnický klub, založený v roce 2003 a sídlící ve Wendelsteinu, nedaleko Norimberka, sdružje mládež klubů TSV 1893 Wendelstein, FW 1923 Wendelstein a TSV 1927 Röthenbach. V současnosti má 18 týmů všech mládežnických věkových kategorií. Klub je aktivním členem Bavrského fotbalového svazu a partnerským klubem 1.FC Nürnberg.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VfB Fortuna Biersdorf e.v.

Berlínský klub, sídlící v městské části Biesdorf, byl založen již na začátku 20. století jako Jahn Biesdorf a od počástku sdružoval atlety, gymnasty a házenkáře. Ve třicátých letech se v klubu začal hrát i fotbal a po roce 1945 byl klub přejmenován na SV Fortuna. V současné době má klub mládežnické týmy od U6 až po U19 a tři týmy můžů. "A-tým" hraje "LAndesligu", tedy na úrovni naší divize. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VfL Halle 96

 

Klub založený v roce 1896 se v historii německého fotbalu zapsal především úspěchy v mládežnických soutěžích bývalé NDR, popřípadě postupem „A-týmu“ do druhé ligy tehdejší východoněmecké soutěže. Tým, vyznávající stejné klubové barvy jako náš klub, tedy červenou a modrou, sídlí na stadionu s kapacitou 4.200 diváků. Nejslavnějším odchovancem klubu jsou Steffen Karl, který odehrál 93 bundesligových utkání za Dortmund a berlínskou Herthu a Dariusz Wosz, hráč VfL Bochum , Herthy a někdejší několikanásobný reprezentant NDR a SRN.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VfL 1886 Kassel

 

Klub  německého města Kassel byl založen v roce 1886 a sdružuje nejen fotbalisty, ale i gymnastiku a taekwondo. Klubové barvy jsou černá a červená, fotbal se v klubu organizovaně hraje od roku 1909 a jeho největším úspěchem je opakovaný postup do vyšších krajských soutěží. Nejslavnějším odchovancem klubu je člen širšího kádru týmu mistrů světa z roku 1954 Karl-Heinz „Gala“ Metzner.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KFC 05 Uerdingen

Tradiční klub z krefeldské městské části Uerdingen, založený, jak číslice 05 v názvu napovídají, v roce 1905, sklízel v osmdesátých letech velké úspěchy nejen v Bundeslize, ale i v evropských pohárech. Další z klubů, vyznávající červenou a modrou barvu jako své barvy klubové, sídlí na stadionu Grotenburg, s kapacitou více než 30.000 diváků.

Největším úspěchem klubu je určitě vítězství v Německém pohárů v sezóně 1984/85, když ve finále porazili mnichovský Bayern 2:1 a následně velice úspěšná účast v Poháru vítězů pohárů, kde se v následující sezóně probojoval až do semifinále. Na cestě za tímto úspěchem postupně vyřadili maltézský FC Zurrieq (9:0 a 3:0), Galatasaray Istanbul 2:0 a 1:1), Dynamo Drážďany (7:3 a 0:2) a v semifinále vypadli s Atléticem Madrid (2:3 a 0:1). O rok později se díky třetímu místu v Bundeslize, zúčastnili bojů v poháru UEFA, kde se postupně utkali s týmy Carl-Zeiss Jena z NDR (3:0 a 4:0), polský Widzew Lodz (2:0 a 0:0) a ve třetím kole vypadli s FC Barcelona po výsledcích 0:2 a 0:2.

Výčet slavných hráčů, kteří oblékali dres klubu by byl oravdu dlouhý, zminíme jich tedy jen pár. Kromě německých fotbalistů-reprezentantů, jako jsou Oliver Bierhoff, Wolfgang Funkel, Mathias Herget nebo Stefan Kuntz, oblékalo dres klubu i několik zahraničních hvězd, včetně českého hráče Güntera Bittengella (např. Dukla Praha). Vzpomeňme například Brazilce Aíltona, dánské fotbalisty Briana Laudrupa a Jana Heintzeho, nebo kamerunec Mohamadou Idrissou

Po odchodu hlavního sponzora, koncernu Bayer, klub opustil cestu profisportu a nyní se pohybuje v místních soutěžích.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FK Lokomotiv Moskva

Současný ruský mistr, moskevský klub, založený v roce 1922 jako Kazanka Moskva hájí své klubové barvy zelenou a červenou na domácím stadionu „Lokomotiv“ s kapacitou téměř 29.000 diváků. Klub v současné době vlastněný ruskou železniční společností,  ve své historii dvakrát vyhrál Sovětský pohár (1936 a 1957), 7x Ruský pohár (1995/96, 1996/97, 2000/01, 2006/07, 2014/15 a 2016/17), Superpohár (2003 a 2005) i 3x ruskou Premier Ligu (2002, 2004 a 2017/18).

Od sezony 1993/94 je pravidelným účastníkem evropskýc soutěží, největším úspěchem je dvojnásobná účast v semifinále Poháru vítězů pohárů v letech 1997/98 a 1998/99 a v osmifinále Ligy mistrů v letech 2002/03 a 2003/04.

Ze známých hráčů oblékali dres Lokomotivu například Seregj Ignaševič, Roman Pavljučenko, Dmytrij Syčev nebo Alexej Smertin. Z celé řady zahraničních hvězd jmenujme alespoň nigerijce Petera Odemwingijeho, peruánce Jefersona Farfána, srbského obránce Branislava Ivanoviče (ex Chelsea), francouzského záložníka Lassanu Diarru nebo Chorvata Verdara Čorluku.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Manchester City FC

Klub založený v roce 1880 hájí své barvy, nebesky modrou a bílou, na domácím stadionu Etihad Staium (dříve City of Manchester Stadium) s kapacitou více než 55 tisíc diváků.

Pětinásobný vítěz anglické nejvyšší soutěže (poslední titul je z letošní sezony i FA Cupu, dokázal vyhrát i Pohár Vítězů Pohárů v sezoně 1969/70. Současný kádr "Citizens" je nabitý velkými fotbalovými jmény. Mezi největší hvězdy minulosti patří například skotští reprezentanti Neil McNabb a Collin Hendry, irský internacionál Richard Dunne nebo anglický brankář Joe Hart. Krátkou část své kariéry v dresu City strávil například i Frank Lampard, ikona londýnské Chelsea. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Liverpool FC

Klub založený v roce 1892 18x vyhrál anglickou nejvyšší soutěž, 7x nejstarší klubovou soutěž na světě, FA Cup, je pětinásobným vítězem PMEZ/Ligy mistrů (1976/77, 1977/78, 1980/81, 1983/84 a 2004/05), trojnásobným vítězem Poháru UEFA/Evropské ligy (1972/73, 1975/76 a 2000/01), třikrát vyhrál Superpojár UEFA (1977, 2001 a 2005), Svá domácí utkání hraje na slavném stadionu Anfield Road s kapacitou 54.167 diváků. 

Klub s obrovskou tradicí a jednou z největších fanouškovských základen poc elém světe, přezdívaný "Reds" vyznává jako svoji klubovou barvu červenou. Světoznámou je i klubová hymna, píseň "You´ll Never Walk Alone", která zní jako fanouškovský chorál před a po každém utkání. Pamatujete na video ze zápasu v Austrálii ? 

Mezi klubové legendy neodmyslitelně patří taková hráči jako Steven Gerrard, Ian Rush, Kenny Dalglish nebo trenéři Bill Shankly, Bob Paisley, Joe Fagan, Gerrard Houllier či Rafael Benítez . V dějinách klubu najdeme i českou stopu, jeho dres oblékali například Patrik Berger, Vladimíř Šmicer nebo Milan Baroš.

Liverpool a největší derby ? Jistě. Merseyside derby s Evertonem patří bezesporu mezi 10 největších derby zápasů na světě. V minulosti se během těchto zápasů stala řada afér, dle oficiálních statistik to je dokonce zápas dvou klubů, ve kterém v historii anglické ligy bylo uděleno nejvíce červených karet. Např. v tom posledním, hraném v Goodison parku 20. října 2007, rozhodčí udělil 2 červené karty. Velká rivalita také panuje s týmem Manchester United. Za vše může blízkost obou měst a také úspěchy obou týmů. Liverpool a Manchester United jsou dva nejúspěšnější kluby v Anglii, oba s velkým množstvím fanoušků po celém světě. Liverpool dominoval v 70. a 80. letech, Manchester v 90. letech minulého století a v začátcích 20. století. Vzájemné zápasy jsou kvůli televizním požadavkům hrány po obědě, je to i díky zvýšeným bezpečnostním rizikům. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ČASOVÝ PLÁN ZÁKLADNÍCH SKUPIN 

9:30, hřiště 1, SG St.Hubert - FCVP "modrá"

9:47, hřiště 2, JSG Hehlingen - FCVP "červená"

10:04, hřiště 2, FCVP "modrá" - VfL Halle

10:21, hřiště 1, FCVP "červená" - Lokomotiv Moskva

10:38, hřiště č. 2, FCVP "modrá" - Bayer Uerdigen

10:55, hřiště č. 3, FCVP "červená" - Manchester City FC

11:12, hřiště č. 3, FC Liverpool - FCVP "modrá"

11:29, hřiště č. 2, VfL Kassel - FCVP "červená"

11:46, hřiště č. 3, FCVP "modrá" - JFG Wendelstein

12:03, hřiště č. 3, Fortuna Biesdorf - FCVP "červená"