300 zatím čeká..

20.11.2016 20:06

Výsledek obrázku pro limberskýV minulém ligovém kole v domácím zápase proti Hradci Králové absolvoval David Limberský svůj 299. start v nejvyšší českéfotbalové soutěži. Na ten 300. si, ale bude muset odchovanec plzeňské Viktorie, který v první lize debutoval  již v roce 2003, ještě počkat..

Svou kariéru začínal jako 20-ti letý v domácím zápase proti Viktorii Žižkov, který Plzeň prohrála 2:0. Třiatřicetiletý rodák z Třemošné působil v roce 2004 v italské Modeně, zde se příliš neprosadil a po čtyřech odehraných zápasech během jarní části sezóny hostování skončilo. Obdobně dopadlo i hostování v Tottenhamu Hotspur, kde neodehrál ani jeden soutěžní zápas. 

Po návratu do Plzně zažil období v první i druhé lize a v  létě 2007 se dostal do hledáčku pražské Sparty,kam také přestoupil a uzavřel s "Letenskými" kontrakt na tři roky. Zprvu se do základní sestavy prosazoval často, ovšem později se na hřiště dostával méně. Za Spartu odehrál 13 ligových střetnutí, branku nevsítil.

V letním přestupovém období roku 2008 si ho opět vyhlédla Viktoria Plzeň a tak se tento obránce/záložník vrátil zpět do západočeského klubu. S Viktorkou uzavřel smlouvu na tři roky.

V dresu Plzně nastoupil k historicky prvnímu zápasu českého Superpoháru, který sehrávají mistr ligy, tehdy AC Sparta Praha, a vítěz národního poháru (Viktoria Plzeň). Trofej vyhrála pražská Sparta. David Limberský se dočkal této trofeje o rok později, kdy Viktoria Plzeň jako mistr ligy porazila držitele českého poháru Mladou Boleslav. V sezóně Gambrinus ligy 2010/11 získal s klubem ligový titul, ke kterému přispěl 2 góly ve 29 zápasech v lize.

Nezapomenutelným kouskem z aktovky plzeňského průšviháře byly housle, na které "zahrál" ve vlastním pokutovém území při utkání jarní vyřazovací části Evropské ligy 2011/12. Zde se Plzeň střetla s německým Schalke 04

V Mladé Boleslavi se 300. ligového startu nedočkal. Snad příště