Konfrontace se Slavií

18.09.2016 12:07

Tzv. ,,anglické počasí" doprovázelo sobotní přípravný zápas proti Slavii. Kluci měli první příležitost v letošní sezóně poměřit své síly s tímto pražským celkem a nevedli si vůbec špatně. V utkání, které se mělo hrát 4x15 minut jsme Slávistům ukázali, co všechno jsme se už stihli naučit. A bylo toho opravdu hodně. Kluci od začátku pěkně vytvářeli prostor na hřišti. Chytře obcházeli soupeře a dokázali i úspěšně zakončovat své šance.

Prvních patnáct minut bylo skvělých. Pak ovšem naše nasazení opadlo a pustili jsme "sešívky" do hry. Soupeř nás začal přehrávat a na konci druhých patnácti minut byl jasně lepším celkem. Naše hra postrádala nasazení, bojovnost a touhu ukázat víc. Navíc jsme si na hřišti dělali každý co chcem a to nemohlo dopadnout jinak než pořádným přídělem.

Třetí a nakonec i závěrečná patnáctiminutovka se po domluvě trenérů  protáhla na více než pětadvacet minut. Svůj díl viny na tom mělo i počasí, které fotbalu už tolik nakloněné nebylo. Ochladilo se a střídající hráči ,,klepali kosu". Proto jsme po skončení duelu rychle odkopali penalty a úprkem zamířili do šatny. Závěrečné podání rukou tak proběhlo až na chodbě.

Utkání s pražskými týmy jsou pro nás vždy cenným porovnáním sil. Pryč jsou časy, kdy jsme od Slavie dostávali padesát gólů. Naše hra se lepší každým zápasem a individuální dovednosti hráčů jsou na velmi vysoké úrovni. Přesto nám ještě chybí krůček k vyrovnání a k předčení dva...    .